Izolatory przepustowe
Izolatory przepustowe
Izolatory przepustowe zaprojektowane są tak, aby umożliwić przejście przewodów przez ściany murowane, metalowe lub innego rodzaju. Pręt przewodzący zwykle wykonany jest z posrebrzanej miedzi, gdyż gwarantuje ona maksymalną przewodność (inne materiały mogą być użyte na żądanie). Kształt i wymiary zacisków można dobrać zgodnie z określonymi wymaganiami.
Izolatory przepustowe transformatorowe należą do elementów wykorzystywanych w urządzeniach elektrycznych, szczególnie w transformatorach. Mają one na celu zapewnienie izolacji pomiędzy różnymi częściami transformatora znajdującymi się na rozmaitych potencjałach elektrycznych. Izolator przepustowy składa się z części, która przechodzi przez ścianę urządzenia i ma powierzchnię izolacyjną, dzięki której unika się zwarć czy przepięć między wnętrzem a otoczeniem urządzenia.
Izolatory przepustowe mikowe
Izolator przepustowy mikowy działa w stałej temperaturze wynoszącej 400 stopni Celsjusza oraz wyższej temperaturze chwilowej. Jego pręt przewodzący połączony z izolacyjnym korpusem często wykonuje się z posrebrzanej miedzi, co zapewnia wysokie przewodnictwo. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zaoferować również urządzenie wykonane z innego materiału. Wskaźnik CTI wynosi więcej niż 600, czyli maksymalny poziom uznawany przez standardy EN.
Izolatory przepustowe epoksydowe
Izolatory epoksydowe przepustowe wytwarza się z zastosowaniem epoksydowych związków bądź innych termoutwardzalnych żywic. Tego rodzaju materiały umożliwiają ciągłą pracę w temperaturze wynoszącej 200 stopni Celsjusza oraz wyższej, chwilowej temperaturze. Przewodzący pręt zazwyczaj jest wyprodukowany z posrebrzanej miedzi zapewniającej maksymalne przewodnictwo. Oferujemy możliwość wyboru wymiarów i kształtu izolatorów dobranych do Twoich potrzeb. Proponujemy także gumową uszczelkę klientom, którzy potrzebują tego typu elementu. Wskaźnik CTI izolatorów przepustowych epoksydowych wynosi więcej niż 600. Jest on więc wyższy niż maksymalny poziom uznawany przez normy EN.
Izolatory przepustowe ceramiczne
Przepustowe izolatory ceramiczne tworzy się z nieorganicznego materiału. Dzięki temu ich powierzchnia jest niewrażliwa na uszkodzenia w trakcie krótkotrwałych przepięć. Izolatory przepustowe ceramiczne doskonale sprawdzają się w trakcie pracy w agresywnych warunkach. Ich ceramiczny materiał chroni przed pożarami.
Izolatory porcelanowe
Tego rodzaju izolatory doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, podczas których występują znaczne wahania temperatury. Są odpowiednie do zastosowania w środowiskach narażonych na obecność kurzu, soli i wysokiej wilgotności. Nawet w takich trudniejszych okolicznościach charakteryzują się stabilnym w obliczu obciążeń i zwarć działaniem. Dzięki gładkiej, szkliwionej powierzchni izolatory porcelanowe odznaczają się lepszymi właściwościami samoczyszczącymi w miejscach o dużym stopniu zanieczyszczenia.
Izolatory porcelanowe często zawierają wysokie stężenie niektórych minerałów, takich jak tlenek glinu czy glina. Połączenie porcelany z innymi minerałami sprawia, że przepływ energii elektrycznej odbywa się bez interakcji z sąsiednimi przewodnikami elektrycznymi. Zwiększa to bezpieczeństwo, a także pozwala na skuteczny transfer energii elektrycznej bez strat mocy. Porcelana stanowiąca materiał nieprzewodzący prąd, szczególnie w połączeniu z innymi substancjami o podobnych właściwościach, jest odpowiednim wyborem w przypadku izolatorów.
Rodzaje izolatorów przepustowych
Omawiane typy izolatorów pozwalają na przeprowadzenie szyny pod niskim, średnim lub wysokim napięciem przez ścianę uziemioną. Po obu stronach ściany mogą pojawić się identyczne lub różne warunki, takie jak:
- powietrze w urządzeniu napowietrznym,
- powietrze w urządzeniu wnętrzowym,
- olej w wyłączniku olejowym,
- olej w kondensatorze bądź transformatorze.
Dlatego występuje izolator przepustowy:
- napowietrzno-wnętrzowy,
- ścienny wnętrzowy,
- wnętrzowo-transformatorowy,
- napowietrzno-transformatorowy,
- napowietrzno-wyłącznikowy,
- wnętrzowo-wyłącznikowy.
Do pracy z wysokimi napięciami nadają się rodzaje izolatorów kondensatorowych w osłonie porcelanowej, przepustowych olejowych, przepustowych papierowo-olejowych. W przypadku napięć średnich i niskich używa się izolatorów przepustowych porcelanowych. Jednak powyżej 20 kV mogą pojawić się ślizgowe iskry. Wtedy konieczne będzie skomplikowanie konstrukcji izolatora lub zastosowania izolatora wielorurowego.
W Continental Trade oferujemy również izolatory wsporcze, które podtrzymują przewody znajdujące się pod napięciem. Dzieli się je na zewnętrzne i wewnętrzne. Ponadto biorąc pod uwagę materiał wykonania, można wyróżnić podział izolatorów na wsporcze ceramiczne, mikowe, epoksydowe i poliestrowe. Wszystkie proponowane urządzenia zostały wyprodukowane w zgodzie z najbardziej wymagającymi wymogami. W związku z tym gwarantują bezpieczne użycie w rozmaitych konstrukcjach.
Jeśli szukasz izolatorów przepustowych o doskonałej jakości i przetestowanych przez wielu klientów, zapraszamy do składania zamówień!